| 69Morena69 a întrebat:

E un baiat care spune ca nu ma place, dar el de fapt sta cel mai mult cu mine in comparatie cu alte fete, tine mortis sa imi spuna glumele care lea mai auzit la emisiunile de la TV, daca vreau sa plec, ma ia de brat si imi zice sa stau. O data ne-a intrebat cineva daca vrem sa facem ceva, el cam voia, dar eu dadeam din cap ca nu, si pe loc sa razgandit si el ca nu vrea. Cand e vorba sa stea cu mine in banca se bucura, zice ca e "tare", dar cand a trebuit sa stea cu alta fata, nu i-a placut deloc. La test daca avem timpul mai lung de lucru, de ex 2 ore, in pauza vine si imi spune rezultatul de la exercitiul pe care nu il stiam(in caz ca il stie si el). A, si mai am ceva de spus, intr-o zi, cand sa plecam acasa cu microbuzul scolar, m-a luat de gat.Cam asta e tot, intrebarea e: Ma place si ii e rusine sa imi spuna, sau nu ma place, ca vreau sa stiu...

6 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Dupa aceasta descriere a gesturilor lui sunt doua variante. Ori ii place de tine.
Ori vrea sa faca geloasa vreuna.
Incearca sa discuti cu el. discuta despre ceva interesant si haios care sa ii placa si lui si tie. si la un moment intreaba-l de cine ii place sau sarutal

| AndaWest a răspuns:

Te place, dar nu vrea sa recunoasca, probabil e rusinos.lasa-i timp sa accepte ideea ca de fapt ii esti draga si va face el primul pas

| foxsilver a răspuns:

Nimeni nu isi doreste sa petreaca mult timp in compania cuiva pe care nu il place.Mai mult, nimeni nu depune efort sa ajute sau sa ii creeze buna dispozitie, decat daca acea persoana ii este draga inimii lui.
Micile gesturi de tandrete, ajutorul si clipele vesele pe care ti le ofera, dovedesc, nu numai ca te place, dar chiar te iubeste, atat cat se poate iubi la varsta asta.
Nu cere confirmari prin cuvinte, multi sunt cei care arunca vorbe-n vant, invata sa citesti faptele. Ele sunt sunt cu mult mai graitoare decat niste cuvinte. Poate candva aceste gesturi vor fi urmate si de niste cuvinte tandre, dar pana atunci, multumeste-te cu ceea ce iti ofera in fiecare clipa si apreciaza tot ce face pentru tine.

| 69Morena69 explică:

Da, ar fi bine sa ma placa, dar pe mine ma deruteaza chestia cu "nu te plac, am pe alta, dar nu o cunoasteti voi", eu nu prea cred ca are, ca nu sar purta asa cu mine, ca eu sunt singura fata care sta, vb, etc, deci asta ma framanta pe mine :-s

| 69Morena69 explică:

Dar va rog, spuneti si prietenilor vostrii care au cont pe TPU ca imi raspunda, ca as vrea mai multe raspunsuri, sa stiu ce sa facwinking

| 69Morena69 explică:

Dar cum as putea sai arat si eu ca il plac (tot asa prin gesturi, cum a facut el)?