| RobinAlin31 a întrebat:

Salut,este sansa mea anul acesta, sunt in clasa a 8-a si vreau sa ma duc pe profilul mate-info,decizia este a mea dar aveti niste idei ce as putea sa fac dupa aceea,daca plec pe informatica ca ce as putea sa ma angajez,daca plec pe matematica,ca ce as putea sa ma angajez si unde se castiga mai bine.ok, eu vreau sa fac 12 clase si o facultate ceva si dupa aceea sa ma angejez

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Baga mate-info obligatoriu. Apoi daca vrei bani dupa facultate imediat ai doua optiuni. Automatica si Calcculatoare la Politehnica sau Informatica la Universitate. Nu iti zic salariile ca nu mai dormi la noapte. Doar invata.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai putea sa faci orice dupa, absolut orice. Si teologie, si arte, si medicina. Cine te opreste? Important e sa gasesti ce iti place si sa continui pe aia. Nu conteaza ce liceu termini.