| Ggjsp2 a întrebat:

Salut, eu am mai multe boli care imi afecteaza fizicul, asadar nu ma pot forta prea mult fizic (pot sa o fac pana intr-un punct). Faza e ca eu nu sunt asa înzestrat din punct de vedere mental, nu ma pricep la învățare. Doctorii mi-au zis ca recomandat ar fi sa am un job la birou dar cum am menționat anterior eu sunt prea prost sa inteleg. Intrebarea e, daca ma duc la un job care nu continte asa multa munca fizica (casier, baiat de serviciu sau in general orice job unde nu trebuie sa te fortezi prea mult) credeti ca m-ar angaja? Adica daca va puneti voi in locul patronului, ati angaja pe cineva care are boli fizice si nu poate sa se forteze asa mult?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce boli ai, mai exact?

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 anisori cat ai acum nu cred ca este cazul sa intrebi de munca, intai scoala pentru inca 4 ani si apoi vei vedea tu ce esti capabil sa faci sau nu.

"în 13 Iulie | Ggjsp2 a întrebat:
Salut, ma aflu intr-o pozitie destul de rea. Deci eu am 15 ani."

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Aș angaja.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce înseamnă boli fizice, ca nu e clar.

| Ggjsp2 explică (pentru Wr3nch):

Am ceva boala la inima ca daca ma fortez prea mult pot sa fac infarct (dar numai daca ma fortez gen extrem de tare) si am ceva la coloana ca nu pot sta drept/ridica chestii grele.

| Oanaoni a răspuns:

Eu când am probleme de astea cu somnul mă rog, mă dau cu mir pe frunte, mă închin și adorm