| Tourniquet a întrebat:

Eu cum sunt mai inalta, am oasele mai grele si am burtica si as vrea s-o dau jos, dar si grasimea de la picioare. Ce imi recomandati? Ca as vrea sa slabesc si eu sa fiu frumoasa pana la inceputul anului scolar.
Multumesc! big hug

8 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Acum depinde de buget. Daca ai cu ce si ai unde, inotul face minuni. Daca nu merge cu inotul, alearga 30-40 de minute, sau sari coarda 20 de minute in fiecare zi sau o data la 2 zile.Respectand o dieta...vei reusi sa arati cum iti doresti...

Răspuns utilizator avertizat
| lol1232 a răspuns:

Păi ai putea sa faci ceva sport sa stii ca chaer merge succes:d.

| Natassha a răspuns:

Cand esti in casa ai putea sa faci exercitii: Http://www.taebospecial.ro/programepentruacasa.html
Cand esti afara, poti sari coarda, sau sa joci tenis, baschet, gasesti tu ce.
Acum, daca faci sport, trebuie sa te ocupi si de regim, nu? Sfatul meu este sa renunti la dulciuri, nu chiar de tot, dar sa mananci, foarte putine. Poti sa consumi intre mese fructe, sau iaurt, mai bun e fara fructe, dar acum depinde si de ce iti place tie.
Respecta mesele:dimineata, la pranz, seara, pana pe la... 7, sa zic asa, si cam atat pot sa-ti spun.
Acum depinde de tine.
Te pup, si sper ca pana la sfarsitul verii sa arati asa cum ti-ai propus.:X

| mystyllecaty a răspuns:

Incearca exercitiile tae-bo.Aceste exercitii ard cele mai multe calorii.http://www.youtube.com/watch?v=OTCc_17kNMk si tine minte fara prajeli si dulciur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putina atentie la alimentatie te va ajuta foarte mult.Bea mai multa apa(va dizolva sucul gastric si senzatia de foame va intarzia sa apara), renunta pe cat posibil la produse fast-food, dulciuri, chips-uri, fistic, alune.Pentru abdomen, incearca exercitiile:
http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4. Pentru picioare ajuta alergatul(15-20 minute zilnic, viteza medie, cred ca ar fi ok). Daca ai posibilitatea, poti face si dans sau inot.

| Didw a răspuns:

Hi :X:X:X:X
Pai :
1. Fa sport (mrg deja faci.) dar mai iesi si tu pe afara cu fetele si mai alearga. cam 30min/zi
2. Tine o dieta (adica fara carne sau dulciuri sau mai stiu eu ce)
3.Bea apa cu lamaie (am auzit ca te face sa slabesti)

Succes

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multă mișcare și o alimentație săracă în calorii.
Pa, pa.