| MyloveisJamaica a întrebat:

Eu fac pregatire la Romana si Matematica si m-am saturat. va rog sa ma credeti. spuneti-mi si mie multe metode prin care pot scapa de pregatiri. dau funda+vot. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Simonicaaaaaaa a răspuns:

Eu sunt clasa a8a si fac pregatire la romana si la mate( de 2 ori pe saptamana).
In caz ca vrei sa scapi trebuie sa fii foarte atent in clasa si, daca nu intelegi ceva, intrebi, iar acasa trebuie sa inveti in fiecare zi.
Dupa parerea mea mai bine cu pregatiri..Succes!:*

5 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Pai... incearca sa inveti si singur. Concentreaza-te o ora sau doua sau cat tine o pregatire sa inveti singur, sa exersezi, sa iti inveti dinainte lectiile etc. Poti si sa cumperi o carte de pe care ti-ar preda un prof Apoi vezi daca te ajuta. Oricum e mai putin stresant sa inveti singur decat sa mergi pana la pregatire sa stai sa iti predea cineva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeşte cu părinţii tăi şi spune-le că tu ştii tot şi că n-ai nevoie de pregătiri.

| BrokenArrow a răspuns:

1. Nu te duce.
2. Fii mai atent la ore. Sau bagă ceva in căpăţâna aia când faci pregătire.
As simple as that.

| MyloveisJamaica explică (pentru BrokenArrow):

Da parintii mei ma obliga. ca daca ar fi dupa mine nu as merge nici sa ma omoare

| AndraSiAtat a răspuns:

Pai incearca sa inveti singur, iar daca profeorii de la pregatire sunt genul de profesori severi incearca sa nu mai depui deloc efort si sa nu rezolvi sarcinile care ti le dau si parintii tai vor afla. Poate o sa ii inlocuiasca dar in timp ce cauta altii tu treuie sa pari elev de nota 10 si incearca totusi sa iei si niste 10! Oricum sa stii ca pregatirea te ajuta si nici mie nu imi place dar de exemplu la mate chiar am nevoie.