| Augustgurl00021 a întrebat:

Eu m-am despărțit de fostul meu iubit acum 5 luni. In tot acest timp eu am incercat sa-l uit si sa nu mai am nicio legatura cu el, dar fiecare incercare a eșuat; ba imi scria, ba il vedeam prin oras si imi zambea. Ce trebuie sa fac sa rup orice legatura cu el?

Răspuns Apreciat de Editori
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Când te-ai despărțit de el evident ai făcut-o cu un motiv, relația nu mai mergea, când te mai gândești la el zi in sinea ta că odată ce v-ați despărțit lucrurile nu vor fi mai bune, peste vreo 2 luni v-ați certa din nou, cred că asta ar trebui sa ii spui și tu lui daca te mai contactează, dacă îl mai vezi pe strada saluta-l sau nu îl bagă în seamă și gândește-te la el ca la o cunoștință neimportantă.

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Iti inteleg situatia pentru ca am fost si eu im aceea situatie. Pentru a nu iti mai putea scrie blocheaza-l peste tot si daca intamplator va intalniti in oras evita-l. O sa il uiti. Cat nu o sa mai vb si nu ii mai vezi chipul prin poze real o sa il uiti. Nu uita ca esti puternica si vei reusi. Nu te abate de ceea ce ti ai propus niciodata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți cauți alt iubit.

| Andreeush a răspuns:

Nu îi mai răspunde când te caută.