| PuffyCosmin a întrebat:

Salut.Eu sunt un baiat mai timd, am 15 ani.Mie imi place de o fata dar din cate am inteles pe ea o plac multi baieti.Ce simt eu pentru ea chiar cred ca e adevarat si nu spun asta doar cu gura.Ea stie ce simt eu pentru ea.As vrea sa fac ceva sa scap de timiditate sau macar sa imi fac curaj sa vorbesc mai mult cu ea si chiar sa o scot la o intalnire.Va rog sa nu va bateti joc deoarece eu pana acum nu am mai simtit asa ceva pentru o fata si nici nu am avut prietena.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Hmm,,crezi,, ca e adevarat? Pai, in primul rand, ce conteaza daca o plac alti baieti? Ti-e ca ai concurenta mare? E mai greu daca esti timid, dar ai un avantaj mai mare decat ceilalti indrazneti, daca ea te place asa cum esti. Mi pe scurt, daca esti genul ei, va vrea sa fie cu tine.
Daca stie ca te place, nu ti-a dat de inteles ca si ea te place? Sau se joaca cu sentimentele tale stand cu tine si nezicand nimic?
Ideea este ca daca nu ii spui tare si clar ca o placi, nu vei ramane decat cu amagirea. Este mai greu, pentru ca esti timid. Dar nu imposibil. Daca ai numarul ei, ii poti da mesaj, dar nu e acelasi lucru. Eventual ii dai mesaj cu propunerea daca vrea sa mergeti impreuna la scoala, sau sa va intalniti undeva. Nu stiu care e relatia dintre voi doi ca sa zic mai multe. Daca sunteti mai apropiati, nu vad nicio problema in a merge impreuna spre scoala si in a-i zice repede, cat sa nu cazi din picioare, ca o placi laughing Dar daca nu prea vorbiti, probabil esti atras de cum arata, la fel ca ceilalti baieti. Atunci tu trebuie sa fi remarcat de ea.

| PuffyCosmin explică (pentru DiyanAndorea):

Multumesc mult, o sa tin cont de tot ce mi-ai spus.Eu ma inteleg bine cu ea, ne uitam unu la altul, zambim dar imi este cam rusine si cateodata frica de ce poate urma.Dar o sa imi fac curaj si o sa o intreb daca vrea sa mergem in oras la o plimbare.Multumesc mult.

| DiyanAndorea a răspuns (pentru PuffyCosmin):

Cu placere. Multa bafta! Si capul sus! Intotdeauna sa iei in considerare si un raspuns negativ, ca sa nu fi foarte dezamagit. Un refuz nu trebuie sa ne puna la pamant!