| Luca_Constantin_1998 a întrebat:

Salut, exista creme, uleiuri pentru a creste mai repede parul de pe fata, as vrea sa-mi las cioc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal!
Nici o crema sau ulei nu ajuta la cresterea ei. Va creste odata cu tine, in cativa ani vei avea si barba si cioc, trebuei doar rabdare.
Se pare ca ai probleme mari cu dezvoltarea hormonala, fiind mult sub limita normala din cauza lipsei celor doi hormoni (serotonina si melatonina), care se elibereaaza numai noaptea cand dormi, intre orele 10 si 2 noaptea.
Odaca ce incepi sa-ti ajustezi somnul si sa dormi toata noaptea, iti vei regla hormonal corpul si vei ajunge sa cresti si sa te dezvolti cum ar fi normal pentru varsta ta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Lasa barba sa creasca natural. Nu forta natura, ca se razbuna.

| Yurisa a răspuns:

Nu te ajuta, parul facial e de cele mai multe ori genetic

| Andreea659876 a răspuns:

Te ajuta foarte mult uleiul de ricin. Este cunoscut pentru caracteristica asta, că ajută la creșterea părului.Il găsești în orice farmacie și este destul de ieftin, eu mi am cumpărat și am dat 4 lei pe el.