| alexandruenache a întrebat:

Salut, exista posibilitatea sa urmez pregatire militara in timpul verii, pe o perioada de cateva luni? M-ar interesa insa sunt la facultate si nu vreau sa renunt

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

M-as baga sofer pe camion in armata n-ar fi o idee rea sau autobuz

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Da, sunt asemenea functii in armata. De civil sau militar angajat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este, dar poți da idee lui Werner, să scrii la președinție, căci este o nouă politică de apărare a țării, acum după coronavirus, și ideea ta ar putea avea succes. Student dar militar voluntar pe timp de vară. Decât să freci timpul cu pipițe pe terase și restaurante semi închise cu botniță pe față, mai bine o vară în slujba țării.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Legea nr. 270/2015 privind Statutul rezerviștilor voluntari

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pregatirea militara necesita existenta unei legi, a unei programe, a instructorilor etc.