| Dania_4662 a întrebat:

Fac 12 ani in vara si vara aceastha as vrea sa merg cu priethenii la shtrand, dar problema este daca sa ma epilez pe picioare sau nu. Sincer eu as vrea, dar afectheaza cumva cu ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

Sa ti cont de niste chesti : de preferat sa te epilezi cu ceara, daca nu o faci la salon de cosmetica, sa ti cont ca e bine sa faci baie inainte de a te epila si cel putin 1 ora sa nu atinga apa pielea ta de preferat vreo 6 ore, sa te dai cu gel de dupa epilare ca sa nu te iriti, cu ceara de unica folosinta doare putin mai tare decat cu ceara calda, si cu lama nu iti recomand de loc (doar nu ai vrea in 2 ani sa arati ca un pulcel) happy ca idee sa ai grija sa nu ai parul pubian prea mare si sa iasa din slip ca nu cred ca ti-ar comveni sa ti se scoata barfe pe seama asta, iar daca ai vrea sa te complezezi de sani tai, sa nu te prind ca o sa te complexezi ca pana la 20 de ani tot cresc happy cosurile sunt trecatoare in rest, fi responsabila pentru ori ce lucrur pe care il faci! spor in toate si nu te grabi la lucruri ce nu iti prind bine!

6 răspunsuri:
| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Epilatul nu afecteaza cu nimic! Daca te faci cu lama iti vor creste fire de par mai groase, mai bine este sa te faci u epilatorul sau cu ceara, si dupa aceea sa folosesti o crema d corpwinking

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

Iti recomand epilatul cu ceara. este cel mai practic si de durata, cu un aspect fin, placut. nu folosi lama, pentru ca ti se va intarii radacina happy

| deea_1980 a răspuns:

Nu, dar nu te epila cu crema epilatoare sau lama.

| kristinutza a răspuns:

La 12 ani nu prea cared ca e kazul, daca sunt niste firishoare care praktik nici nu se vad pentru ce iti trebuie, apoi ai sa regreti.

| RuXaaNdRRa a răspuns:

e prea devreme esti inca copil daca o faci acum mai tirziu trebuie sa te polizezi pe picioare

| Ramonaaaa a răspuns:

Evident ca trebuie sa te epilezihappy. Doar nu o sa te duci la strand cu parul pe picioare.Este de'a dreptul dizgratios pentru o fata.Nu afecteaza cu nimic.Este posibil sa iti apara niste bubite mici, rosii imediat dupa sau sa ai niste mancarimi. Dar sunt doar mici iritari.
Prima data foloseste o crema sau poate chiar epilator.Intreab'o pe mama ta sau du'te la farmaciehappy.