| Andrei0273 a întrebat:

Salut,fac 15 ani și îmi doresc sa îmi las goatee (cioc), pot sa spun că mi-a crescut mustață cat de cat dar la bărbiță foarte puțin.
Oare daca dau bărbița jos o sa crească mai des sau mai rapid?
Vreau sa precizez că nu am mai dat-o jos!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul facial creste hormonal, debutand la pubertate si ajungand sa-ti completeze fata abia pe la 25 de ani.
Parul NU se indeseste daca te razi, ca tot din radacinile acelea creste parul, neputand o lama de ras sa inventeze fire de par noi.
Recomand sa te razi/barbieresti odata la 2-3 saptamani, sa elimini firisoarele de par existente si pe la 20 de ani poti sa incerci sa-ti lasi cioc sau ce vrei tu, fiindca pana atunci vei avea deja par mai mult pe fata.