| Anonimity a întrebat:

Salut.Fac antrenament de jumatate de an, adica fac flotari si abdomene pana cad si nu am obtinut niciun rezultat pana acum.Consum carne de 3 ori pe zi, iau calciu si D3 si Vitamax si nici macar nu ma ingras, nu pot, deapoi sa fac muschi... Spuneti-mi si mie e naiba as putea sa fac.Ma chinui de atata timp si degeaba, chiar nu pot sa fac muschi fara proteine?

3 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa iei proteine pentru sala(desi ar ajuta).In ce ritm faci exercitiile? Cate serii faci? De cate ori pe saptamana faci antrenamentul respectiv?

| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate.

Daca tu consumi doar carne ai o singura sursa de proteine, incearca sa ai si alte surse ( macar branza si oua ). Si nu uita si de carbohidrati inainte si dupa de antrenament.

P.S. : nu pune nimeni muschi cu 3 mese pe zi, ai nevoie de 5-6 mese. Cele mai importante sunt masa de dim, masa pre-antrenament ( bogata in carbohidrati ) cu 2 ore inainte de antrenament si masa post-antrenament bogata in proteine si carbo la 30-60 de min dupa.

| Cosmin86 a răspuns:

Ah, inca ceva, pentru muschi se fac maxim 10 repetari / serie, cand poti mai multe, maresti greutatea.

flotari si abdomene pana la epuizare = rezistenta, nu muschi.

Si tu vrei doar piept si abdomen? Eu zic sa lucrezi tot corpul, du-te la sala, acasa nu a facut nimeni muschi ( decat cei care si-au cumparat aparate speciale )