| maria1992 a întrebat:

Salut fetelor! Intrebarea mea este : cat tin buclele cu ondulatorul? Daca mi le fac seara, inainte de culcare, tin pana dimineata, la scoala? Voi ce ondulator aveti? este bun? Caci vreau sa-mi cumpar unul si nu stiu nimic despre el... Merci mult, astept raspunsurilove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de multe în primul rând ar trebui sa folosești un șampon și/sau balsam pentru par ondulat sau bucle. După depinde și de tipul tău de par... sunt unele tipuri de par care nu sta deloc ondulat orice ai da pe el. Eu îți recomand sa începi sa îți ondulezi parul când este încă umed ( nu foarte umed). După fiecare șuviță ondulata,(încă calda) sa o răsucești într-un moț și sa o prinzi cu o clama. In felul asta șuvițele se răcesc în pozita aia și rezista mai mult( cel puțin la mine)Dormi cu suvitele asa prinse dimineata da-ti drumul baga mana prin ele ceva spuma...si cam asta ebig grin Eu am un ondulator cu tot setu (adică mai multe capete de ondulat) de la Rowenta by Ellite e destul de bun nu ma plâng de el ci de parul meubig grin

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu daca imi ondulez parul umed tine pana la urmatoarea spalare adica 2-3 zile.

| roox a răspuns:

Hmm...nu ţin fără să le dai cu ceva.
big grin

| SweethearT a răspuns:

Si eu imi mai fc parul cu odulatorul, dar dimineata, in 5 minute.Si iese foarte bine, il dau putin cu spuma si fixativ. Dar asa pe timpu asta ploios, daca mi-l fac nu tine foarte mult.Numa cat am scoala, ca se lasa buclelesad.

| DeDe_8338 a răspuns:

E bunthinking

Tin, dar le mai dau si cu putina spuma ca sa fie mai rezistentebig grin

Iti recomand Remington, e chiar foarte buna firma, eu una sunt multumita, am si placa si ondulatorul de la Remingtonkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi pot spune din proprie experienta, daca parul tau este drept nu vor tine... dar daca ai parul ondulat(nu conteaza cat de mult)vor ramane buclele cu sigurantawinkingdaca ai parul ondulat e bine sa iti cumperi unul ca il poti folosi, dar daca ai parul drept nu prea are rost ca nu iti va ramane parul decat cateva ore ondulatlaughing)si apropo cea mai buna placa mi se pare rowenta

| xoxooo21_1512 a răspuns:

La mine tine si 4 zile big grin... am parul deja ondulat inainte sa mi-l fac mil intind ca placa:-big grin< succes!:*