| OannaAlee a întrebat:

Funda la cine stie cu sa fac sa scriu cu diacritice :*. Pls help me :*.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start,control panel,regional&language options,languages, details, add, romanian, aplly, ok. selectezi din bara dreapta jos ro in loc de en si le gasesti pe tastele de linga enter.

| OannaAlee explică (pentru anonim_4396):

Am facut asa. dar in loc de y imi apare z si invers. si semnele nu mai sunt in acelasi loc. straight face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OannaAlee):

E normal o sa gasesti si semnele pe alte taste, nu stiu exact care verifici alta varianta nu este, sorry.

| OannaAlee explică (pentru anonim_4396):

Mersi oricum :*. Ai o funda din partea mea :*

4 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Shift+Alt.