| mihaimihai9595 a întrebat:

Salut
imi place de o fata dar are prieten
ne cunoastem de mult timp
cum ar fi bine sa-i spun
ca imi place de ea, (dar cred ca isi da seama),
sa-mi spuna cind va dori sa fim impreuna
sau ca nu mai are prieten
si daca macar doreste sa fim impreuna
ceva de genu
imi place mult de ea

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

N-am inteles prea bine daca mai are sau nu prieten. Dar, oricum, eu zic ca daca are prieten, nu e chiar frumos sa te bagi intre ei, sa le strici relatia, nu se face. si te-as sfatui mai bine sa iti cauti o alta fata, ca si asa sunt cu sutele. Daca nu mai are prieten, spune-i ca-ti place de ea, si intreab-o daca vrea sa fie cu tine. Succes

| mihaimihai9595 explică (pentru soriinaa):

Are prieten
dar imi place foarte mult de ea
si ar vrea daca se vor desparti sa-mi spuna

2 răspunsuri:
| Lupdemare a răspuns:

Ar trebui sa faci tu primul pas, daca nu esti 100% sigur ca ea te place. Spune-i ca iti place de ea si vezi ce se intampla.Incercarea moarte nu are!
Dar daca are prieten s-ar putea ca raspunsul pe care il primesti sa nu fie acelasi cu raspunsul care vrei sa-l auzi