| la3cucarar2 a întrebat:

Salut imi place de o fata de la mine din clasa ea este mai mica ca mine cu 1 an si am mai fost cu ea o data pentru o saptamana cand eram mai micibig grin eu am 13 ani ea face anul viitor 13 acum o saptamana am luato de mana de o parte si i-am zis ca eu inca mai tin la ea dar ea mi-a zis ca ma considera un frate eu cred ca zice asa pentru ca crede ca sunt urat...si pentru ca a luat fite dar nu multe de la "BFF" a ei
Ce sa fac?
Pentru ca eu inca tin la ea
Nu am prea multa experienta big grin please help mebig grin

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Se vede din vocabularul tau si dupa modul cum gandesti, ca esti inca mic si nu prea vezi realitatea ci preferi sa crezi inca in vise, in imagini fugitive.
Nu este nimic rau in asta happy. Poate ca prietena ei (Bff) o influenteaza intr-un anumit fel. Poate discuta despre tine(ceea ce poate fi un inceput)si ea ii spune chestii de genul "Mmm.nu e chiar atat de dragut!", "Nu este cine stie ce.",etc si evident ca orice fata de varsta ei asculta foarte mult de parerea unei fete,in special a unei fete pe care o considera prietena ei cea mai buna.
Sau tie daca iti place o fata,spre exemplu, si un prieten de al tau iti spune ca lui i se pare urata, nu te gandesti de 2 ori inainte de a incerca ceva?
"Relatia" de cand erati mici(chiar daca si acum sunteti foarte mici-ma intreb la cat ati fost impreuna? La 11 ani?)cel mai probabil nici nu a contat.A fost o "relatie de copii", doar pentru ca era "la moda sa ai prieten".
In primul rand, te felicit ca ai avut curajul sa ii marturisesti in fata ceea ce simti pentru ca altii nu il au.Aici poti vedea exemple de baieti de 14, 16, 18 chiar 22 ani care nu prea au curajul sa isi arate sentimentele.
Daca fata a zis ca te vede ca un frate,atunci fi "barbat" si ia-o ca atare! Nu te place,nu te place! Asta e, viata merge mai departe!
Nu te agata de vise, de iluzii pentru ca vei sfarsi dezamagit si ti-o zic din proprie experienta happy.

1 răspuns:
| BiancaByb a răspuns:

Un id. ceva? Poate te pot ajutabatting eyelashes!