| gheorghita96 a întrebat:

Salut imi place de o fata si stiu desprea ea ca are un tata si o mama rea si e mai mare decat mine cu 1an, ar merita sa vorbesc cu ea si daca sunteti de acord sa imi spuneti cum o agat

2 răspunsuri:
| Miki280 a răspuns:

Daca iti place de ea cu adevarat incearca sa vorbesti cu ea, tu nu ai de unde sa stii cum sunt parintii ei, poate sunt doar de aparenta asa, dar cine stie. Vorbeste cu ea pe mess, invit-o pe afara, fa-i complimente, apropiete de ea ca un amic mai intai, iar dupa lucrurile vor venii de la sine.

| OnStepToDie a răspuns:

"Agatat", hai sa nu folosim termenul asta, mai bine spus "cucerit" happy, incearca sa ai o conversatie cu ea, ceva mai amuzanta, ii va placea daca ai simtul umorului happy. Rareori copii seamana cu parintii, adica daca parintii ei sunt rai, nu inseamna ca si ea este la fel, asta spune despre ea ca sufera si ca are nevoie de cineva care sa ii fie alaturi. Scoate-o din casa, dar nu te duce tu sa o iei, ca nu se stie ce o sa creada parintii ei. Incearca sa te apropii de ea, cand e suparata, spune-i sa aiba incredere in tine.Ar fi bine sa nu o lasi balta atunci cand are mai mare nevoie de tine, asta ii va da o parere proasta despre tine.