| nika_1456 a întrebat:

imi place de un baiat, el stie dar nu atrage atentie ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna nimic!
In primul rand, incearca sa vorbesti cu el mai mult. Vorbeste cu el la scoala, in cartier sau unde va intalniti voi cel mai des. Saluta-l cand il intalnesti pe strada si arunca-i ochiade. Vorbeste cu el pe Messenger. Sunt atatea posibilitati...
Daca nu reusesti si nu incepe sa ia atitudine, treci la planul B: incepe sa flirtezi cu el (ceea ce totusi ar fi bine sa faci de la inceput, ca sa fii sigura ca el stie ca il placi). Cand flirtezi cu un baiat, nu ii complimenta hainele sau cat de dragut e. Spune-i mai degraba ce ochi frumosi are. Stiu ca baietii par mai duri, dar cand aud chestii de acest gen, se mai "inmoaie".
Daca asta nu functioneaza, imi pare rau sa iti zic, dar s-ar putea sa nu ai sanse cu el happy. Un baiat nu sta niciodata neclintit la un flirt. Daca totusi simti ceva mai mult pentru el si vrei sa insisti, spune-i ce simti. Daca ti-e rusine, poti sa o rogi pe prietena ta sa vorbeasca cu el si sa ii spuna ce simti.
In al doilea rand, puteti sa jucati jocuri de genul "Fantanita", "Persoana respectiva", "Urmatoare carte" etc.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna!
P.S: Cred ca ai vrut sa spui "nu imi da atenite" si nu "nu atrage atentie".

| Bybyutzzzzza a răspuns:

Pai.fate observata...ia-ti niste pantaloni scurti de blugi si unmaieu decoltat cat de putin.lasati parul desfacut si cand treci pe langa el uitate in ochii lui si treceti mana prin par.mult succes!

| looredanna04 a răspuns:

Buna! Si eu am patit asa ceva si nu dadea prea multa atentie la iubirea mea fata de el.Ca sa il faci sa intoarca capul dupa tine cand te vede incearca sa te imbraci cat mai frumos si fashion si mai ales sa te imbraci cu haine mulate si incearca sa intri in vorba cu el si cheama-l pe afara cu tine.