| cronix333 a întrebat:

Salut imi spune si mie cineva va rog frumos cum incep conversatia (prima data prin mesaje)cu o fata pe care o cunosc din priviri dar cu care nu am vb nici 1 data cu ea (face to face) sa ii spun ca imi place de ea( sa dau de inteles ca imi place de ea)...dau funda la cel mai elegant raspuns

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu ii spune din prima c-o placi. Vorbeste cu ea si vezi daca e si ea interesata de tine. Pur si simplu spune-i buna intreab-o ce face si adu cat mai multe subiecte interesante in discutie.

| Pisica18a a răspuns:

Pai incepi prima dataq cu "Buna cf?" ea o sa iti raspunda, vorbesti frumos cu ea, dar sa nu ii zici in niciun fel, poate crede ca esti obsedat, apoi incepi sa ii faci complimente happy sper ca te-am ajutat

| SuntFataa a răspuns:

Ii dai mesaj cu " Buna, ce faci? " si apoi dupa ce iti raspunde tu trebuie sa vi cu subiectele in mare parte ( De ce tu? Pentru ca tu ai inceput conversatia cu ea si pentru ca nu cred ca o sa deschida ea din prima prea multe subiecte, deci, da fi pregatit cu subiecte laughing )
Sa nu ii spui din prima ca o placi, ii mai dai mesaje cateva zile, vezi cum merge treaba si ii dai de inteles incet, incet. NU TE GRABI, eu una urasc cand un baiat se grabeste sa fie cu mine si din prima ii scad sansele cu mult. Apoi vezi cum merge treaba si daca e ok o inviti in oras sau unde vreti si de mai departe te descurci tu. Sper ca te-am ajutat