| Metin2Empire a întrebat:

Salut.Imi ziceti ce e aia "bursa"? Stiu ca sunt niste bani oferiti de stat in timpul facultatii(cel putin asa cred). Daca e asa, cati bani poti lua? Cred ca depinde de la facultate la facultate dar cam cat poti lua daca ai terminat liceul cu medie buna peste 9.00?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa este o suma lunara acordata studentilor pentru rezultate foarte bune la invatatura(bursa de merit sau studiu) sau opentru cazuri sociale(bursa sociala). Se acorda pentru rezultatele de la facultate, asa ca bursa de merit sau studiu se acorda numai dupa examenele primului semestru. Numai bine!