| anonim_4396 a întrebat:

În generala am avut medii foarte bune 9.87+ pe fiecare semestru.
In liceu mediile mi-au scazut pana la 9.57 respectiv 9.62.
Anul acesta mi-am propus sa obtin o medie cat mai mare poate chiar apropiata celei din generala!
As dori va rog cateva sfaturi,idei,opinii, ceva motivational care sa ma ajute sa imi ating telul!
Orice raspuns este binevenit si deasemena ofer funda celui mai bun raspuns!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Eu zic ca ai o medie destul de mare si acum. Oricum, mediile la liceu sunt un pic scazute fata de cele din generala. Dar este bine ca incerci sa te autodepasesti. Vezi la ce discipline ai luat note mai mici anul trecut si incearca sa inveti suplimentar la acele materii.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Mai lasa din SAO doar in weekend. Citeste foarte mult o sa te ajute enorm big grin

| anonim_4396 explică (pentru KilluaZoldyck):

Stai linistit ca de citit citesc si la SAO ma uit cand am si eu timp!

| Hemera a răspuns:

In primul rand nu te agita prea tare.Cu cat esti mai stresat cu atat rezultatele vor fi mai mici. Icearca sa faci o analiza la ce nu a mers asa de bine si cauta o metoda de rezolvare.
La mine a mers, bafta happy