| anonim_4396 a întrebat:

in scoala am intilnit un baiat de care a inceput sa-mi placa de el insa doar la ultimul sunet am reusit putin ("cred") ca ca sa ma observe. insa am observat ca si 2 fete din clasa lui il plac insa ele sunt frumoase inalte si m-am gindit ca nu am nici o speranta. nu idrazneam sa intreb pe o prietena ce pot face, caci pe nici una nu o puteam credea, dar prietena mea cea mai buna nu il stie nici pe ele nu le-a vazut.insa cind am intilnit TPU ma gindeam ca poate ma puteti ajuta. deci cum sa fac sa ma observe?

3 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Cel mai simplu este sa porti o discutie cu el.sa-i spui ca iti este simpatic, si ca ti-ar placea sa iesiti la un suc, cafea, dupa cazbig grinsi nu te mai gandi ca nu ai sanse daca alea sunt "frumoase si inalte". gandeste-te ca nu e cu nici una, deci nu asta conteaza.bafta:*

| teodoram a răspuns:

Intra in vorba cu el... aflai id-ul de mess si vorbeste cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te desconsidera, ai sanse egale ca oricare fata. Poate sunt ele mai frumoase, dar nu asta este tot ce conteaza. Trebuie sa-l atragi prin felul tau de-a fi, atitudine, gesturi etc. Avand in vedere ca este un baiat destul de popular, ar suna cam aiurea sa-l inviti tu la un suc, dar "nebunesc"(te-ar privi ca o fata indrazneata si poate prima care i-a facut direct avansuri).