| Lalal66 a întrebat:

Salut, incerc de cateva saptamani sa ma las de fumat, am doar 9 luni de fumat si am 17 ani. Cum pot sa ma las?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Mergi prin spitale in secția de oncologie *( cancere ) sa vezi cum arată niste oameni cu cancer la gât sau plămâni!
Iti piere cheful INSTANT! Asta daca iti pasa de sănătate a ta!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fumat te poti lasa intr-un singur mod: pur si simplu decizi sa nu mai fumezi si din acel moment nu mai pui tigara in gura, nu mai mergi in locurile unde se fumeaza, iar daca te intalnesti cu prietenii ii rogi sa nu fumeze in prezenta ta.
Totul dureaza 3 saptamani cat ai pofta de fumat si daca trec acele saptamani iti va fi mult mai suor sa rezisti fara tutun.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu iti mai cumperi tigari. Chiar nu cred ca ai dependenta atat de mare incat sa tremuri pana sa-ti cumperi urmatorul pachet de tigari...

| SkandallKamataru a răspuns:

Pai nu mai iti cumperi tigari laughing tu cum ai vrea?