| Andmanny a întrebat:

Salut, intrebare celor care au fost la dermatolog in legatura cu acneea, si anume in jurul gurii, dac ati avut pete rosii si treceau greu, va rog sa-mi spuneti ce v-au recomandat sau ce tratament ati primit.

ps. eu nu am posibilitate sa plec la dermatolog de aia si intreb aici(

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Mergi atunci la medicul de familie ca sa te consulte
ce legatura au petele rosii cu acneea
sa nu fie dermatita sau iritatzie de la vant sau faci alergie la compusii chimici din rujul actual si acum o mica gluma - la mustata prietenului
fiecare organism este unic si reactzioneaza diferit la medicamentatzie de aceea ar trebui sa mergi la medic deoarece pielea fetzei nu o poti schimba precum camasa in fiecare zi
ai grija cu fel si fel de creme sau lotzini puse dupa TPU