| deel a întrebat:

intrebare pentru cei care au vazut filmul inception. nu am inteles ultima parte in care cobb se intoarce la copii lui. Aceea era realitatea sau el a ramas blocat in vis? nu am inteles bine partea cu totemul...

3 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Nici nu ai ce sa intelegi din prostia aia de film!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Din cate imi amintesc s-a intors, vindecat.

| laurika890 a răspuns:

Ideea cu totemul era ca atunci cand era in vis, odata ce il invarteai nu se mai oprea. Acum..la sfarsitul filmului cand el invarte totemul, acesta se tot invarte dar la final da semne ca si cum s-ar opri. Dar lucrul acesta nu este aratat. Poate ca e realitatea, poate ca e in vis..Lucrul asta a fost foarte bine gandit de regizor, fiecare sa creada ce vreahappy