| AlexSadik a întrebat:

SALUT, intrebarea mea este in legatura cu cardio si culturism. Am citit undeva ca daca alerg si fac si culturism este posibil ca tesutul muscular sa scada. este adevarat? eu de exemplu, alerg in fiecare dimineata 25 de min si o zi lucrez abdomenul si o zi cu gantere de 6 kg lucrez restul corpului piept, biceps, spate etc.( nu se poate numi culturism in adevaratul sens al cuvantului) este bine ce fac? trebuie sa separ cumva ziua de alergat sa o fac odata la 2 zile cu abdomenul? va rog sa ma clarificati. Va multumesc! dau si funda normal

1 răspuns:
| AlexC a răspuns:

Cardio se face pentru a te stria.Intr-adevar masa musculara scade, dar muschii tai vor arata mai bine, iesiti in relief.
Daca vrei sa faci culturism de performanta, atunci nu mai fa cardio asa de des.
Eu cred ca este bine ce faci, nu cred ca vrei sa arati ca Arnold...