| Marius2001Pop a întrebat:

Salut!
Iubita mea imi spune ca vrea sa vorbim mai mult.
Noi vorbim destul de mult despre multe chestii, dar zice ca vrea sa avem discutii mai lungi.
Ne intrebam ce facem, vorbim despre ce sa mai facem impreuna, unde sa plecam, cum ne simtim, ne ajutam daca avem o problema.
Ideea e ca ea asculta de multe ori cand zic ceva si nu raspunde sau schimba subiectul si nu neaparat pentru ca nu o intereseaza, dar nu stie ce sa spuna. Ea imi zice ca nu discutam subiecte mai profunde sa zic asa, dar nici ea nu stie ce sa zica.
Eu caut subiecte care nu ma intereseaza, sa fie ceva despre care nu stim mare lucru niciunul dintre noi si incerc sa le discut, dar nu prea primesc raspuns.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește să vorbești discuții. O conversație trebuie să aibă scop și sens. Dacă ai ceva de spus, spune. Dacă nu, taci.

| Marius2001Pop explică (pentru sadrian46):

Asta ar trebui sa inteleaga.
Multumesc mult!

11 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Cateodata nu poti face lucrurile cu forta, lucrurile astea ar trebui sa vina natural. E posibil sa nu fiti compatibili. Nu incerca sa vorbesti despre ceva care nu iti face placere. Trebuie amandoi sa va simtiti bine, in acelasi timp, nu separat.

| Marius2001Pop explică (pentru AnemonaP):

Ne intelegem bine si ne simtim bine.

| sierra1 a răspuns:

Nu e clar: voi discutați online, prin mesaje sau cum?

| Marius2001Pop explică (pentru sierra1):

Nu, fata in fata.

| sierra1 a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Dacă ați ajuns să n-aveți ce discuta, inseamnă că nu aveți nimic in comun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai luati subiecte la intamplare atunci.
Ca pe aici: https://ro.from-locals.com/......boyfriend/

Sau jucati-va ceva impreuna, asa mai trece timpul.

| Marius2001Pop explică (pentru DoarBogdan):

Am vorbit despre toate subiectele astea.
Ar trebui sa cautam un joc, zici bine.

| Lukasssz a răspuns:

Vorbiti despre sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiți despre ce contează cu adevărat pentru voi. Trebuie să existe ceva puternic care să vă unească. Dacă nu există, nu e bine.

| Marius2001Pop explică (pentru anonim_4396):

Pai nu intelegi ca vorbim despre asta? Ea vrea altfel de discutii.