| Lio a întrebat:

Salut, la ce facultati din Bucuresti ma pot inscrie pe baza de dosar (medie de Bac)?
Va multumesc, ofer funda!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sincer, nu cred ca asta e un criteriu dupa care sa urmezi o facultate. In general, te duci la facultate pentru a invata sa stapanesti un anumit domeniu, domeniu la care deja esti bun inca din liceu. Se presupune ca, dupa facultate, vei practica o meserie care trebuie sa-ti placa si in care sa fii bun.
Daca tu cauti facultatile la care se intra cu dosar, in mod sigur nu vei reusi sa treci nici macar de prima sesiune de examene.
Intra si tu pe site-ul Universitatii Bucuresti si ia facultatile la rand, sa vezi unde se intra cu dosar.

| Lio explică (pentru ardnaxur1961):

Ma interesez de facultati unde pot intra pe baza de dosar, pentru a le avea ca si variante. Imi doresc sa urmez FJSC-ul, Universitatea Bucuresti, sectia Publicitate. Acolo trebuie sa sustin un examen.
Momentan, nu stiu la ce alte variante pot aplica.