| anamaria7 a întrebat:

La mine in clasa sunt 2 fete care de 2 ani nu sunt indragite de noi, iar anul acesta intr o zii si a lasat un carnetel pe banca, eu eram la magazin iar cand am venit o fata din clasa m a chemat sa vad si eu. Duoa ce au facut poze la carnetel l au lasat iar mai tarziu a venit fata aia. Ea s a dus la directoare si i a spus niste chesti mai mult inventate de cat ce s a intamplat cu adevarat. Asa ca urmatoarea zii directoarea zice sa venim cu parinti la scoala si ne a zis cine printre care eram si eu. Am aflat ca pe mine m a chemat ptc(cica eu)i am umblat in ghiozdan si i am luat carnetelul dar nu e adevarat. Asa i a zis un coleg ei.In fine trebuie sa i spun lui mama dar nu stiu cum sa i spun incat sa nu se supere tare.Adica oricum nu am facut nimic si sunt nevinovata dar mama ar zice ca de ce m a chemat la scoalaa atunci...intelegeti voi...plz o idee. Multimesc

Răspuns Câştigător
| nCansu a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa te calmezi. Imi dau seama cat de stresata trebuie sa fii, dar daca tu nu ai facut nimic, incearca sa iti dovedesti nevinovatia. Cu cat te agiti mai mult, cu atat atragi ochii asupra ta si lumea se gandeste ca intr-adevar ai facut ce s-a zvonit. Du-te la parintii tai si spune-le toata povestea, spune-le ca tu nu ai nicio legatura cu asta si explica-le calm si ferm ce s-a intamplat. E normal sa se enerveze dar isi vor da seama ca nu minti, iar daca intr-adevar nu te cred nici cum, asteapta cateva zile, si si vor da seama, iar atunci incearca sa faci si tu pe bosumflata. Dar eu nu cred ca e cazul, sigur te vor crede. Bafta :* sper ca ti-am fost de ajutor.