| Céline7 a întrebat:

Salut la toata lumea big grin, vreau si eu niste statusuri de dragoste alege-ti voi genul care credeti ca mi se potriveste ca sa ii arat baiatului pe care il plac ca il iubesc si vreau sa fiu prietena lui plz funda+vot Bafta!

2 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Dragostea nu se demonstreaza printr-un stts.
Dragostea se demonstreaza prin fapte.

| AleXaandraa a răspuns:

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
erau odata u print si o printesa, ei se iubreau mai mult ca oricine, asa ar trebui sa fac eu cu tine.love struck
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie.
il iubesc da prostu nu-si da seama.
Te iubesc. am scris pe zapada. dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv.ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista
Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna
Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita
daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`.sigh
. daca te-as intr` dc soarele apune`.mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`.big grin
.iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.
Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu.
Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc
Cand gurita vei deschide
Amintirea sa citesti
Las-o lacrima sa cada
Ca sa stiu ca ma iubesti!