| Pavel_Bejera_1999 a întrebat:

Salut la toata lumea...nu stiu cum sa incep dar in fine...mie imi place de o fata...si i-am spus asta...dar nu stiu cum sa ii demonstrez...si eu nu stiu daca ei ii place de mine...eu nu sunt in Romania.ea este in Romania...si tot timpul ma gandesc daca o sa am o sansa sa fiu cu ea...ea merge la liceu acum...si ea e putin timida ...si ma gandec ca baieti din liceu sa nu isi bata joc de sentimentele ei ceva gen sa se puna impreuna cu ea apoi sa o lese asa...eu unu tin foarte mult la ea si nu stiu cum sa ii mai spun...ii intrebi pe prieteni ce sa fac ei imi spun sa uit de ea...dar eu nu pot sa uit asa usor de ea...chiar de nu eram impreuna sau ceva...dar am fost cu ea intro clasa timp de 8 ani si acum m-am atasat tare de ea...cateodata ma gandesc sa ii mai spun ca tin la ea si o iubesc dar ma gandesc ca nu o sa-mi mai raspunda sau ceva...va rog fratilor ajutati-ma dati-mi niste sfaturi ce sa fac...va multumesc celor care ati avut timp sa citit acest mesaj...Multumesc mult

Apropo dau funda raspunsului cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Gloriaaa027 a răspuns:

Încearcă să-i demonstrezi că îți pasă de ea! Întreab-o mereu cum se simte, dacă e ok, trimite-i mesaje de noapte bună sau bună dimineața, poartă-te frumos cu ea. Fetele adoră asta! Poți s-o întrebi într-o zi care sunt florile ei preferate și în următoarea să i le aduci! Spune-i că tu chiar ții la ea și îți pasă! Eu zic să încerci să-i spui că ai sentimente pentru.Asumă-ți acest risc! Poate și ea simte la fel, dar îi este teamă să-ți zică!
Spune-i mereu cuvinte frumoase! Că se poate baza pe tine când are nevoie, poate să plângă pe umărul tău, să aibă încredere în tine și că îi vei fi mereu alături! Fă-o să simtă asta!
Nu știu cât te-am ajutat, dar sper să reușești să-i spui tot ce simți pentru!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru suferinta ta, dar chiar nu poti face nimic!
Viata isi urmeaza curusl si fata isi urmeaza scoala. Are parinti care sa se ingrijeasca de ea si sa-i poarte de grija, asa ca, tu vezi-ti de carte acolo unde emergi si nu te mai ingrijora de altii!

| gabriel87000 a răspuns:

Aici totul depinde si de noroc la asemenea chesti.acum si fata trebuie sa-i placa de tine. degeaba iti place de ea daca ea are alte intenti