| GicaGheorghe a întrebat:

Salut la toata lumea! Trec direct la subiect, intrebarea mea este: Fetelor vreti neaparat ca baietii sa va trimita mesaj/sa va scrie pe facebook primi? Adica mie imi place de o fata e clasa a 9-a eu a 10-a suntem la acelasi liceu da nu la acelasi profil, mereu cand o contactez imi raspunde imediat dar ea nu imi trimite niciodata mesaj prima. Si inca o intrebare mereu cand ne vedem radeam vorbim credeti ca ma place?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu prefer ca baiatul sa trimita primul mesaj, banuiesc ca si fata are aceleasi preferinte

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Daca nu te cauta inseamna ca asteapta sa o faci tu. Nu vrea sa observi ca te place si se gandeste ca poate te deranjeaza.
Daca nu era interesata de tine, nu ti-ar fi raspuns la mesaj, dar sa te mai caute.
Fi dragut si contacteaz-o des. Ii vei aduce multe zambete.
Succes!

| AR1373 a răspuns:

De obicei fetele nu vor sa se bage in seama ci vor sa fie bagate in seama nu cred ca ea ar avea alte preferinte.
Daca rade cand va intalniti nu inseamna neaparat ca te place dar trebuie sa ii acorzi si putina atentie

| soricelulRulz a răspuns:

Pai sti exista o lege nescrisa care spune ca baietii saluta primii fetele, noua ne plece, ne plece sa fim bagate in seama, sa conversam etc cat mai des posibil dar majoritatea avem un anumit orgoliu care ne impiedica sa incepem noi o conrestatie, asta si multe alte chestii paranoice gen" nu ii dau mesaj, poate il deranjez" sau "nu ii dau mesaj poate nu vrea sa vb cu mine". Pai depinde in general daca iti zambeste peste masura e un semn ca te place trebuie sa vezi cum se comporata si cu altii ca sa iti faci o marja de eroare si sa vezi diferentelewinking

| marlboroYkent a răspuns:

Fra buna intrebare si eu ma gandeam la asta laughing am 6 prietene pe facebook cu care rad tot timpu discut enorm de mult cand ne intalnim iar pe chat foarte rar intra ele in discutie cu mine iar daca le scriu eu ceva primesc instant raspuns si dupa aia 2-3 ore nu mai scap. Merci de intrebare laughing

| justHISgirl a răspuns:

Eu cred ca da daca raspunde imediat si rade, vorbeste cu tine.insa totusi baiatul trebuie sa scrie primul daca nu aveti o relati inca, tu trebuie sa fii initiatorul, pentru ca ea te place, asa ca nu ai altceva de facut decit sa iai totul in miinele tale si sa actionezi