| Covaș_Diana_1995 a întrebat:

Salut la toti! As dori ceva sfaturi!) M-am cunoscut cu un an in urma cu un baiat, cu care am devenit prieteni buni, peste un timp el mi-a propus intilnire, peste 2 saptamani ne-am despartit, de cateva ori il sunam, dar el gasea orice motiv sa nu ne vedem sau ceva de genu, imi spune ca nu vrea relatii cu nimeni, dar din contra flirteaza cu mine, isi face griji, cand suntem impreuna intr-o companie el este linistit, calm!)

2 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

El e foarte indecis, așa că dacă vrei o relație tu trebuie să fii cea stăpână pe tine și atentă la deciziile pe care le ei.

| DianaAndra1 a răspuns:

Poate îi e frică de o relaţie nouă, ori vrea doar să se distreze şi nu vrea să te facă să suferi. Doar tu poţi rezolva problema, vorbind direct cu el despre acest lucru. Nu mai amâna prea mult pentru că din câte deduc eu pe tine te roade. Îţi doresc succes!