| peopleizstupid a întrebat:

Salut lumehappyAm 15 ani si acum aproximativ o luna am avut banchetul din clasa a8a.Acolo am dansat cu un tip de care imi placea si ulterior ne-am cuplat dar el a plecat pe la 12 si eu am ramas pana pe la 2. Dupa ce a plecat el, am fost pana la baie care era in capatul unui hol, unde era si o canapea.Pe canapea statea un tip pe care il cunosteam dar credeam ca ma uraste. Oricum, m-a chemat si mi-s zis ca nu l-am pupat in seara aia(tin sa mentionez ca el era si inca este mort dupa cea mai buna prietena a mea) asa ca m-am aplecat sa-l pup pe obraz.El m-a tras peste el si am inceput sa ne sarutam dar mi-am dat seama ce fac si i-am zis sa ma lasa(stiam ca si ea il place dar nu vrea sa i-o spuna).A 2a zi el a raspandis mai multe zvonuri printre care si cel cum ca eu nu vroiam sa-l las.Ea s-a suparat pe mine si inca nu imi vorbeste.Ce sa fac? sunt nevinovata...

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Heii.

Păăi, situaţia în care eşti nu e una tocmaiii plăcută.
Sincer, cred că ar trebui să vorbeşti cu prietena ta şi să-i spui exact ce s-a întâmplat. Tu vei şti măcar că spui adevărul.
Acuum, depinde de ea dacă te va crede sau nu. Spune-i că el te-a sărutat, şi nu invers.
Dacă chiar îţi e prietena ta cea mai bună, sunt sigură că va înţelege şi te va crede.

Sper că am ajutat şi succes cu prietena ta!
Pa pa.

1 răspuns:
| BadrHary a răspuns:

Daca era o prietena adevarata, te intelegea.Arata-i ca nu iti place de el, ia-ti alt baiat iar pe respectivul, spune-i in fata ce simti.