| SteauaROsie a întrebat:

Salut,

m am despartit de ceva vreme de prietena mea,

din greseala mea,

ea intre timp a mai fost combinata cu un alt baiat,
cu acel baiat a stat doar vreo 3 zile,

pentru ca aflase ca are o alta prietena,

si ea era pe locul 2 pentru el,

nu a stat pe ganduri si a renuntzat la el,

acum daa semne ca ar vrea sa fie din nou cu mine,

cat am fost despartiti eu ma bagam in vorba cu prietena ei,

cineva i a zis, ca inca mai tzin la ea,

reactia ei fiind cam asa:

"pai de ce nu vorbeste cu mine, nu ma baga in seama,

si vorbeste numai cu prietena mea?"

eu mai ieseam de fel cu ele prin oras(cu ea si cu prietena ei)

dupa ce ne am despartit nu am mai iesit cu ele,

si i am zis prietenei sale,

"daca eu ma simt in plus, fata de ea, nu are rost sa mai ies cu voi"

reactia ei fiind cam asa:

"de ce sa se simta in plus, intre noi, doar eu nu sunt pe invers sa ma iau in bratze cu pritena mea"

din cate a zis, e cam clara treaba,

dar
in primele zile dupa ce ne am despartit, am cautat sa mi cer scuze, si sa o rog sa ma ierte pentru ce am gresit,

ea nu a vrut sa ma inteleaga,

si asta m a cam durut.
vreau sa zic,

ca mi a deranjat putin moralul,

mi-e frica de refuz, ca dracu de tamaierolling on the floor

tin foarte mult la ea, si o vreau inapoi.

nu am ideeie cum trebuie sa o iau,
ca sa ne impacam,

dati mi voi o idee, un sfat?

plshappy

4 răspunsuri:
| Caty5 a răspuns:

Saruto

| Acadeeeaa a răspuns:

La prima parte credeam ca esti fostul meu prietenhappy...
macar tie-ti pare rau si o vrei inapoihappy.
Mie nu-mi arata acest lucru.
Deci vorbeste cu ea! Nu mai vorbii cu prietena ei( asa facea si fostul meu prieten), sun`o si vorbeste cu ea... spune-i ce simti in fata, nu asa prin intermediul prietenilor.

| MMadalina a răspuns:

In primul rand daca ai fi scris mai corect si mai "asezat" in pagina ar fi fost mai bine.

In ceea ce te priveste cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta si sa ii spui ce simti pentru ea. Daca doreste sa aveti din nou o relatie impreuna e ok. Daca nu, asta este. Te resemnezi!

Bafta!

| Dina a răspuns:

E dificil dar, arata-i ca o iubesti, din cauza ca nu vorbeai cu ea si nu o cam luai in seama ea a crezut ca nu o mai placi.Si ea te vrea inapoi,dar ca fata asteapta sa faci tu primul pas, asa ca intreab-o direct daca te iarta, daca te intelege si daca vrea sa mai fiti impreuna.Asta e cam tot,si treaba cu prietenele ei:nu le mai lua in seama,asa o sa pierzi cel mai drag om,ele doar vreau ca sa va desparta,tu asta nu intelegi si intri in jocul lor, asa ca lasa-le, crede-ma; binele nu iti vreau nici una din ele...