| AmxMod a întrebat:

Salut,m-am despartit de prietenea mea acuma aproape o luna, ea s-a despartit de mine... eu o iubesc foarte mult, ea nu ma mai place si nu ma mai iubeste, ce as putea sa fac? as sa fac sa ma iubeasca din nou? sau sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| SorinaElena123 a răspuns:

Fa-i o surpriza, ceva. Explica i clar si raspicat cum stau lucrurile, iar daca ia i gresit cu ceva, cere ti scuze si explica i ca lucrurile nu se v or mai repeta.Sauu ai putea sa iesi la un suc doar tu si cu ea ca prietenii si sa vorbiti,gen ce a deranjat o la tine,ce n a mers,ce s a intamplat,chestii de genul,fi glumet si mai ales fi tu,pentru ca doar asa rezolvi ceva si vorbiti ca si prima oara, iar la sfarsit du o acasa si daca ea a inceput iar sa te placa, atunci ia o de la capat.Iar daca ea te trateaza la fel si sustine aceeasi idee, nu merita, imi pare sincer rau.Incearca,daca incerci e posibil sa o iei de la inceput, iar daca nu incerci cat mai repede o pierzi.Baftahappy

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca ai constatat ca ea nu te mai vrea in viata ei, de ce nu ii respecti dorinta?
Dragoste cu forta nu se poate.
Las-o peroada sa vada ce a pierdut, iar daca realizeaza, se va intoarce singurica la tine.
Nu trebuie sa faci nimic special.
O zi bunahappy

| Astaeparereamea a răspuns:

De ce v-ati despartit?

| Dariusuu a răspuns:

Dacă s-a despărţit de tine înseamnă că nu are nevoie de tine şi punct.

Ce-i aşa greu de înţeles.

Ea are nevoie de un măr cât timp tu eşti o roşie?

Înţelegi?

Respectă-i dorinţa

| L1feDRAIN a răspuns:

Daca te-ai despartit...nu cred ca o poti impune sa te placa.

Ai putea sa fiti doar prieteni pina ce sa ii demonstrezi ca esti bun cu ea, dar fara gesturi de dragoste.

Daca observi ca te place iar... poti sa incepi sa ii dai aceste gesturi sa vada ca inca o placi si tot asa pina nu se intimpla o minune..sau ea sau tu vei face primul pas...(iar)

Dar nu uita ca e posibi lca cu adevarat nu te mai vrea, s-a convins ca nu esti tipul eu de om si se retrage sa caute pe altcineva.

Sper ca te-am ajutat, zi "mersi" si bye bye.

| AlexandraMR11 a răspuns:

Cred ca daca nu e in stare sa isi dea sema ca tu chiar o iubesti nu te merita si nu mai are rost sa iti pierzi vremea. imi pare putin rau ca iti zic asta.