| AndreiD98 a întrebat:

Ma cunosc cu o fata de peste 1 an, si ei de atunci ii place de mine. Dar am fost doar prieteni, nu am vrut eu nimic mai mult. Am avut o relatie acum vreo 2 luni, nu am vorbit cu ea in perioada aia, iar acum vrem amandoi sa fim impreuna, dar ei ii este frica „sa nu strice prietenia dintre noi".

Cum o pot convinge sa renunte la aceasta idee?

Adica ma gandesc ca daca imi voi gasi eu si/sau ea pe cineva, se va strica prietenia dintre noi, cat de cat. Dar ea nu intelege asta.

1 răspuns:
| ioanalexandra345 a răspuns:

Am fost si eu in aceiasi situatie. Am avut un prieten extrem de bun, chiar daca eu aveam relatie el nu avea nimic impotriva. Legatura dintre noi ramasese aceiasi. Dar, el a vrut sa fim impreuna, si mi am dat seama ca nu prea are cum sa mearga. Si da. SE STRICA si prietenia.