| Andreeaaa_1471 a întrebat:

Ma enerveaza ceva: imi vine mereu sa plangcrying
Ieri cand eram cu prietenele mele pe strada, radeam foarte mult; am ras asa de tare, incat mi-au dat lacrimile.Cand mi-au dat lacrimile, am simtit ceva, si m-a venit sa plang, nu stiu de cestraight face
De exemplu, cand vad un film la televizor, si are un final fericit, ma bucur, apoi incep sa plang. Uneori plangeam pentru ca mereu ei erau fericiti(din film), iar eu nu, dar acum plang pentru ca asa imi vine!
nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

Ei bine, plangi pentru ca esti foarte sensibila. Sti? Asta e un fel de-al tau, de a arata ca iti pasa cu tot sufletul! Pana te reglezi, sa nu te dai cu rimel, creion de ochi sau fond de ten, pentru ca se vor intinde, sau se vor sterge neregulat! Este ceva chiar normal. Si eu sunt mai sensibila!

Ca sa ma reglez, eu am incercat o tehnica: respir tehnic de 3 ori. ADICA: inspir, expir, inspir, expir, inspir si iar expir cand vad ca imi dau lacrimile sau ma agit. Si deschi ochi laaarg, si mai fac asta odata pana ce imi revin!winking

Sper ca te-am ajutat! big grin

3 răspunsuri:
| dya333 a răspuns:

Cred ca esti indragostita si te gandesti mereu la persoana pe care o iubesti, iar de fiecare data iti aduci aminte de ea...dar bine ca eu acum nu pot sa dau cu banul ca asa e dar asta e parerea meatongue

| wildangel77 a răspuns:

Buna,draga! Tu asa esti de felul tau emotiva,iei totul la inima,eu tot asa sunt, nici eu nu pot sa ma stapinesc caci asa este caracterul meu, dar cred ca e ceva destul de normal si de bine.Sa fii sensibila si sa lacrimezi de la nimicuri e in regula,important este sa te abtii sa nu versi lacrimi daca te-a obijduit cineva sau in fata unui dusman,fii tare la greutati si daca ti-i a plinge ca uneori viata iti intoarce spatele,plingi,caci asa te descarci si vei vedea ca pe viitor iti va fi mai bine, caci cum se spune in popor:"Dupa plins vine si ris"asa ca fii fericita si bucura-te ca esti asa, acesta nu-i un minus de care sa iti fie rusine...Succese si ai grija de tine!:*winkinghappy

| alexiaa a răspuns:

Daca incepe sa devina enervant pentru tine,nu e ok.Oricum nu e ok sa plangi din orice mai ales daca tu ai remarcat ca nu erai asa pana acum. Unii adolescenti fac,hai sa zic asa,o mica depresie,care e trecatoare in cele din urma. Sfatul meu e ca daca vezi ca "se ingroasa gluma",sa-i spui mamei tale, eu asa am facut happysi gasind multa intelegere la ea, o sa treci mai usor pestehappyToate cele bune!