| al123 a întrebat:

Salut ma numesc ale si as vrea sa stiu daca anul asta se mai dau burse de studiu. Diriginta nea spus ca se dau daca ai medie peste 8, 50 dar am tot auzit pe la televizor cum ca nu s-ar da.

1 răspuns:
| BackAgain a răspuns:

In 2012 se dau, teoretic! Oricum, din cate mi-a spus dirigintele, sunt multi cu medii mari care fac cerere, deci probabil doar cele de 10 sau aproape de 10 vor fi acceptate (daca or fi si alea). Din cate am inteles sunt mai mult pentru cei cu cazuri speciale (unul sau ambii parinti decedat/i, venitul minim pe economie, probleme de sanatate - epilepsie, astm, boli cronice etc).