| AlexMAV a întrebat:

Ma numesc Alex, am 15 ani si sunt din Suceava. Deci: eu as vrea sa merg in strainatate la tatal meu (asa in vizita vreo 2 luni) si nu stiu ce mi-ar trebui ca sa ma duc ( ma refer la acte). Raspundeti cei ce stiti. Multumesc! FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Păi îţi trebuie paşaport, odată ce eşti minor semnătura tutorilor legali ( de obicei părinţii ) adică cine te are în grijă în mod legal! + buletin. Paşaportul se face prin notar cu semnătura părinţilor.
Fundă?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Daca mergi intr-o tara membra UE doar buletinul si procura facuta la notar cu semnatura parintilor tai autorizandu-te sa pleci in strainatate.