| AndreiD98 a întrebat:

Mă numesc Andrei, și am 16 ani.
De câteva luni bune vorbesc cu o fată de care îmi place. Însă este o mică problemă la mijloc... în viața reală când ne întâlnim la școală, stăm unul lângă altul însă nu știm ce să ne vorbim. Cel puțin eu, nu știu ce să-i zic. Dacă găsim un subiect micuț de discuție, e WOW. Da, știu, sunt băiat și ar trebui să fac eu primul pas. Însă... nu știu despre ce să vorbim, sincer. Poate că sunt și mai timid?
Aștept sfaturi. happy Mulțumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o ce îi place sa facă în timpul liber sau ce face după ore, sau dacă ați putea merge după ore undeva sau dacă va puteți face temele intr-o zi împreună.
Dacă o sa incepi sa comunici verbal cu ea o sa vezi ca va fi ok, încearcă sa dezvolți niște subiecte care vi s-ar putea părea interesante amandurora, gandeste-te ce va place la amândoi sa faceți.
Sper ca te-am ajutat.

| AndreiD98 explică:

Mai aștept răspunsuri.