| Beniamin122 a întrebat:

Salut! Mă numesc Beniamin și am 14 ani. Nu știu ce să fac să nu mai își bată joc de mine toți băieții din clasă de la mine, am incercat să vorbesc cu ei, să fac glume etc..de astea și ei dau în mine, mă poreclesc, zic la mai multe fete din școală că cică eu le iubesc etc. nu știu ce să fac să nu își mai bată joc de mine și mi-e rușine să zic la părinți, prieteni, dirigintei că după par un laș, un fraier. Vă rog să îmi lăsați comentarii să nu mai fiu așa vă rog.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

In primul rand, cum zicea și Violetta, ignora-i
Daca întrec măsura, trebuie sa vorbești cu Diriginta ta pentru a nu ajunge la alte chestii mai grave.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ignora-i!
Si cand vor vedea ca nu-ti mai pasa, se vor potolii.

| Vasilake a răspuns:

Mergi si ia cateva lectii de WU Shu. Care rade de tine il pocnesti de cade in fund ca un boboc. Macar sa le fie frica de tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca fraier esti doar atunci cand accepti situatia si lasi lucrurile sa se inrautateasca, dand apa la moara acelor bullies, desi esti constient ca nu poti rezolva nimic tu, de unul singur.Asadar, trebuie sa apelezi la cineva in masura sa elimine hartuirea: adultii.Las esti cand nu ai curaj, nu vad nicio legatura cu subiectul.