| Robert6969 a întrebat:

Salut ma pregătesc sa intru la un liceu și nu știu care este profilul la care s-ar putea obține bacul mai repede.Ma puteti ajuta cei care ați terminat liceul?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Proesionala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege profilul care crezi că ți se potrivește. Bac-ul îl poți da abia după absolvire, mă refer la probele scrise. Ca dificultate, este ceva de dificultate medie... însă îți va fi mai ușor dacă vei alege o specializare care să îți placă și în care să te regăsești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adică mai repede? Bacul durează la fel de mult indiferent de profil laughing Poate vrei să zici mai ușor, dacă e așa, depinde de aptitudinile tale, nu ai dat detalii.

| isemilia a răspuns:

Alege specializarea care ti se potriveste. Recomand sa mergi pe filiera teoretica si sa faci 2 ani in unul singuri, terminand liceul in 3 ani de zile. (da, se poate, o singura data pe ciclu de invatamant. Insa trebuie sa dai niste teste si sa inveti, desigur, cu mult inaintea celor de varsta ta)