| MihaiJdsk a întrebat:

Salut! Mai e o lună si trebuie sa dau EN,voi opta pentru o nota de 8, 50-9 si încă nu știu ce liceu să aleg(Sunt din Iași)Pe mine mă interesează un profil bio-chimie/științe ale naturii și nu vreau sa fiu nici foarte slab/slab sau super puternic pentru că nu vreau sa fiu olimpic și să stau mai mult de 4-5 ore pe teme pentru acasă. Vă mulțumesc în avans și pentru persoana care vine cu un răspuns bun primește fundăbig grin

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa alegi un liceu foarte bun si performant, fiindca competitia iti va face bine si te va tine in priza, ca de alegi un liceu slab te vei plafona, invatand din ce in ce mai putin iar la finalul clasei a XII-a, ajungi un elev mediocru cu sanse mici sa mai intri la vreo facultate buna.