| anonim_4396 a întrebat:

Mai este obligatorie uniforma in scoli? Poate sa iti faca cineva ceva daca vii la scoala in ce haine vrei tu? (cat timp sunt decente, bineinteles)

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de scoala sau de liceu, de regulamentul acestora. In scolile generale se tine cont mai mult, insa dincate am observat, o lasa mia moale dupa o perioada (in al doilea semestru, de obicei) si nu prea se mai intereseaza, atat timp cat nu te imbraci exagerat. Cat despre liceu, unele au uniforma proprie, pe care trebuie sa o porti in fiecare zi, fara exceptii (in cazul celor mai stricte), iar altele nu au o uniforma anume, insa interzic imbracamintea indecenta, desigur.

6 răspunsuri:
| Burca_Paul_1999 a răspuns:

Da si da poate sa iti sacada puncte la purtare si a sa-ti iese madia 9, iar de aceea ia-ti uniforma sa nu-ti fie lene.

| elutsa10 a răspuns:

Depinde de scoala. Poate sa-ti scada nota la purtare, daca uniforma este obligatorie.

| Sadop a răspuns:

Depinde. Daca in regulament este precizat ca uniforma este obligatorie, sau directorul impune asta, da, poti fi sanctionata.
Dar in unele scoli/licee nu este obligatorie happy.

| MarianWLF a răspuns:

In scoli da, si eu cand eram in generala si nu veneam in uniforma eram trimis acasa.
La liceu nu ai treaba te imbraci cu vrei.

| William a răspuns:

La ce puscarie de scoala te duci tu frate de intrebi daca ai voie sa te imbraci cum vrei tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok. mersi la toti