| adrryana a întrebat:

Salut, maine este ziua mea si vreau sa aduc bomboane la liceu. Problema este ca jumatate tin post si jumatate nu. Ce ducliuri, bomboane, ciocolta din comert este de post?
M-as simti prost sa aduc bomboane doar celor care nu tin post.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Poţi cumpăra ciocolată de post Romana, este foarte bună. O astfel de ciocolată are 50 de grame şi costă aproximativ 1, 5 lei.
Nu se găsesc la toate magazinele, dar nici rare nu sunt. Se fabrică de peste 10 ani. Îţi recomand cele cu umplutură de rom sau cele cu portocale, cele cu cafea nu sunt atât de bune.
Sunt foarte bune şi eugeniile de post ''Eugenia Dobrogea'' cu lămâie.
Poţi căuta şi la ciocolaterie fondante de post, sunt nişte bomboane.
De asemenea, ciocolata amară este de post dar nu este bună la gust ca şi ciocolată, adică nu este dulce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema lor, tin post nu mananca

| Fatamuntilor a răspuns:

Musai vrei bomboane?
Cumpara o cutie de prajituri de post, sunt la fel de bune!

| SkyPilot a răspuns:

De post inseamna probabil fara unt. Poti intreba la un producator din zona ta, cele comerciale nu cred ca si-au pus problema asta.

| Pool77 a răspuns:

Fata,n-ai vacanta cumva?