| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea este profesoara de chimie si intamplator preda si la clasa mea, ieri ne-a dat test si era si furioasa deoarece luasem un 8 la civica sad si m-a certat in fata clasei chiar daca am luat 8, 70 la chimie! De ce ii pplace sa ma certe in fata oamenilor si sa ma faca de ras in fata celorlalti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E legal ca ea sa predea la clasa in care esti tu? ca etic in mod clar nu e.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Offff, cam masochista ma'ta asta bai, la ce liceu inveti si in ce clasa, sa ma transfer si eu cu tine

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Salut! Va trebui sa discuti cu ea acasa, cand vezi ca e intr-o stare mai relaxata! happy
Spune-i ca daca vrea sa te certe, sa te pedepseasca dar nu in fata clasei pentru ca te simti jenat, o rogi si tu sa te inteleaga!
fundoi? laughingpuppy dog eyes bafta!

| WhiteLover a răspuns:

Eh nu e frumos ca isi spala rufele in public cum se spune, problemele astea care ar trebuie sa fie discutate in familie trebuie sa ramana in familie, ei ii place sa stie toata clasa ce lucruri o deranjeaza? unii colegi de ai tai o pot barfi mai tarziu, si o sa merite tot tam-tam-ul asta? eu zic sa stai de vorba cu ea, sunt si alte metode sa te incurajeze.

| ionandreea97 a răspuns:

Nu stiu cat de mult ii plae sa faca asta dar poate considera ca facandu-te de ras in fata clasei te pedepseste si te face sa iei note mai mari. Explica-i ca nu e normal ca la ora sa discute problemele tale personale(faptul ca ai luat 8 la civica e problema ta nu a clasei), ci numai probleme legate de clasa/de chimie. Apropo, 8, 70 nu e o nota prea mare pentru cineva cu mama profa de chimie. Roaga-o si tu sa iti mai explice unde n-ai inteles.