| 917r9chwbejs9 a întrebat:

Salut,media de intrare a unui liceu reprezinta cea mai slaba medie cu care s-a intrat sau media)(adica media aprox. de care ai nevoie ca sa intri). Eu vreau sa intru la un liceu care are media 2023 de 5.37.iar eu am media 6.65.Credeti ca intru? Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim!
Daca anul asta ultima medie a fost 6.70 este posibil sa nu poti intra acolo, deci intrebarea ta nu are nici un sens sau logica, odata ce nimeni nu stie care vor fi mediile de anul acesta.

| 917r9chwbejs9 explică (pentru Violleta2022):

Deci dupa logica ta, nu stii nici daca am sanse sa intru intru la pedagocic cu 6.65? Avand in vedere ca mediile nu se schimba in mod radical, e normal sa ma gandesc ca am sanse, insa eram curios sa aud si parerea unor adulti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 917r9chwbejs9):

Deci dupa logica ta, daca anul asta ultima medie va fi 7.00 tu cum crezi ca vei putea intra cu 6.65?
Nu crezi ca ar trebui sa astepti ca sa vezi rezultatele inainte sa vorbesti fara nici o logica si sens?

| 917r9chwbejs9 explică (pentru Violleta2022):

Care sunt sansele ca la un liceu la care media de admitere nu a depasit niciodata 6.05, sa creasca brusc la 7? Eu voiam sa aud parerea unor adulti, asa ca daca ai doar de comentat, ciocu mic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 917r9chwbejs9):

Mai copilas, asa te-a educat mama ta sa spui adultilor "ciocu mic"?
Atunci, rusine parintilor tai, ca au fost incapabili sa te educe si la 13-14 anisori ai vocabular de mahala.

| sierra1 a răspuns:

Probabil intri