| DaReZon a întrebat:

Nu am avut pana acum o relatie si as vrea sa imi fac una. Problema mea este urmatoarea: nu as vrea sa sufar. Tot aud numai povesti cum sufera oamenii de la astea. Eu nu vreau sa pun suflet pe fata dorita ca stiu ca aceasta relatie nu va dura toata viata lol. Cum as putea sa nu sufar si sa nu imi pese? FUNDA

Răspuns Câştigător
| LaRiiuU a răspuns:

Nu potilaughing. Intai trebuie sa suferi si dupa asta poti sa vezi cum s-o faci. Ca eu acum as putea sa-ti spun sa nu te gandesti deloc la ea. Si sa-i dai atentie decat atunci cand o vezi. Dar ai nevoie sa simti intai pe pielea ta si dupa asta poti sa inveti cu timpul. Si nu-ti fie asa frica. Orice durere trece cu timpulwinking. Si oricum cu cat mai tare suferi cu atat mai puternic te faci. Asa ca stai linistit.

2 răspunsuri:
| Magda96 a răspuns:

Pai atunci de ce mai vrei o relatie?!
P.S. : Cu criteriile astea, mai bine ramai singur! laughing)

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Inseamna ca inca n-ai ajuns la stadiul sa iubesti pe cineva. Cand iubesti, iti asumi anumite riscuri, riscul de a fi ranit, tradat etc. Daca vrei o relatia care sa dureze "Vesnic" atunci fa-ti o prietena pe la 20 de ani (si ea trebuie sa fie tot in jurul acestei varste) cand deja ele cauta partener de viata si cauta una cu aceeasi preocupare ca tine, de a ramane vesnic langa tine.