| annabela a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! Imi place e un baiat (foarted dulce) si nu stiu sa ii zic sau sa il tin in secret, fata de el? Ma puteti ajuta ca asta ar fi primul meu prieten.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i direct ca il placi, n-ai ce pierde si o sa se simta flatat, te asigur.
Acum nu te duce cu viteza luminii la el sa ii spui "Ba, eu te plac!"...nu.Ii spui direct, dar ia-l incet (vezi? si rimeaza).Mai intai afla ce gen ii fata ii place, ce lucruri ii plac si chestii d-astea prin care il poti cuceri. Fara teama, ca nu musca.
Eventual ii poti afla id-ul si poti vorbi cu el pe mess, dar fii sigura pe tine ca altfel nu rezolvi mare lucru.
Deci gandeste (bine) si actioneaza.Succes!

4 răspunsuri:
| Dydy95 a răspuns:

O sa it para foarte rau cand el o sa fie cu alta doar pentru ca tu nu ai avut curajul sa ii spui. Spune-i cat mai repede si in fata >big grin

| bigboss23 a răspuns:

Nu trebuie sa tii nimic in secretwinking Pentru ca iti faci rau tie atata timp cat simti ceva pentru cineva si nu ii vei spune niciodata. Gandeste-te daca ar fi invers, lui sa ii placa de tine si sa stii asta, dar sa nu iti spuna niciodata, cum te-ai fii simtit?winking Atunci cand ai ocazia, usurel ii spui situatia care este si cu asta impaci si capra si varza, vorba aia big grin

| Zerosapteoptsasetrei a răspuns:

Spune'i direct ceea ce simti! Doar nu o sa te omoare nimeni! Si o sa vezi ce reactie are, o sa iti faci tie bine. daca te place ok.Iar daca nu, mai sunt baieti pe planeta asta.happy